Вбережіть своїх дітей від "небезпечних знахідок"

20 лист. 2015
Інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

ВБЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ ВІД «НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗНАХІДОК!»

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує громадянам про небезпеку вибухонебезпечних предметів. 2 серпня в місті Павлоград під час прогулянки у дворі хлопчик, 2009 року народження, під деревом знайшов невідомий предмет, який вибухнув  у нього в руках. Внаслідок події дитина отримала травматичну ампутацію декількох фаланг пальців на руці та осколкові поранення обох нижніх кінцівок.

Дитяча цікавість та необізнаність з небезпекою можуть призвести до трагедії. Батькам необхідно проводити з малечею роз’яснювальну роботу та категорично заборонити брати до рук невідомі предмети. Приділіть декілька хвилин часу, аби розказати Вашим дітям ці правила та періодично нагадувати їх знову.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

-         Наближатися до предмету;

-         Пересувати його або брати в руки;

-         Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

-         Користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

-         У жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;

При знаходженні вибухового пристрою або підозрілої речі

НЕОБХІДНО:

-         Відійти на безпечну відстань;

-         Зберегти спокій;

-         Негайно повідомити про знахідку представників пожежно- рятувальної служби та міліції за номерами телефонів «101» та «102»;

-         Припинити всі види робіт у районі виявлення даного предмета;

-         Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами,( вони можуть спровокувати вибух);

-         Дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки, та повідомити час її виявлення.

Дітям у першу чергу необхідно повідомити про знахідку дорослих .

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Одна  з основних причин нещасних  випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

ЕКСПЕС-ІНФОРМАЦІЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНСУКРАЇНИ

У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЩОДО ПОПЕРДЖЕННЯ ПОЖЕЖ

В  ОПАЛЮВАНИЙ ПЕРІОД

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області повідомляє, що з настанням холодного періоду на Дніпропетровщині щорічно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування та загибелі людей на них.

Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів  та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.

Велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, - використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. НАГОЛОШУЄМО: це суворо заборонено!

Перед початком опалювального сезону, побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.

Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибелі людей на них є  куріння в ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню – це особи в стані алкогольного сп’яніння. У холодні пори року їх кількість помітно зростає – саме таким чином деякі громадяни намагаються зігрітися. Додайте сюди паління напідпитку і традиційну нездатність в такому стані контролювати ситуацію – і усі причини для трагедії в наявності.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди!

Отже, щоб лихо не прийшло до  вашої оселі, зробіть своєчасні висновки, будьте уважними та обережними, а особливо, дотримуйтесь протипожежних правил. При виявлені вогню чи запаху диму негайно телефонуйте за телефоном «101».

Головне управління ДСНС України в Дніпропетровській області з метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій, звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

-          Перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

-          Не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

-          Не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;

-          Не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;

-          Не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

-          Залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

-          Користуватися печами, які мають тріщини;

-          Розміщати горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

-          Зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

-          Сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

-          Застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»