24 лип. 2016
Головне управління ДСНС України інформує

Експрес - інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах у літній період

Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області занепокоєне нещасними випадками на воді, які спостерігаються в останній час.

У 2015 році на водоймах Дніпропетровської області загинуло 57 осіб, у тому числі 2 дітей. На весняно-літній купальний сезон (з травня по вересень) припало 42 нещасних випадків на воді (або 73% від їх загальної кількості). Головними обставинами трагедій було купання у невідомих та необладнанних для цього місцях, перебуванням відпочивальників чи рибалок у нетверезому стані, діти гинули переважно через відсутність нагляду з боку дорослих, влаштовуючи небезпечні ігри на воді.

Лише з 1червня цього року на Дніпропетровщині на водних об’єктах загинуло 10 осіб, з них 2 дитини.

Як уникнути подібних нещасть? Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, що добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, коли починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне - не злякатись. Треба зануритися у воду і сильно потягти на себе ступню за великий палець.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання: навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче + 24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не эзаходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на "дикому" пляжі чи у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів, бо переохолодження - головна причина трагічних випадків.